1. Ülkemizde sadece Trakya topraklarında bulunan Trakya tosbağası için tür eylem planı çalıştayı yapılacak.

  Mart 23, 2018 "Trakya Tosbağası Tür Eylem Planı" 6 Nisan 2018 tarihinde Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Salonunda saat 09:45'de başlayacak. Çalıştayda Adnan Menderes Üniversitesinden Prof. Dr. Oğuz Türkozan , Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünden Uzman Burak Tatar ve Şube Müdürlüğümüzden Uzman Biyolog Erdem Köse konuşmacı olarak katılacaktır.

 2. 2 Şubat Dünya Sulak Alanlar Günü Yaklaşırken

  Ocak 29, 2018 Sulak alanlar, yeryüzünün değişim süreci içinde gerçekleşen doğal olaylar sonucu oluşmuş, içinde barındırdığı bitki ve hayvan türleri itibarıyla mükemmel bir ekosistemdir.Tropik ormanlardan sonra en yüksek biyolojik çeşitliliğe sahip olan sulak alanlar konumları itibarı en çok tahrip edilen alanların başında gelmektedir.

 3. İpsala'da su kanalında bulunan yaralı karaca İ.Ü. Veteriner Fakültesine nakledildi.

  Mayıs 06, 2017 İpsala ilçesi gümrük mevkinde 5 mayıs günü çeltik üreticisi İsmail Boz tarafından sulama kanalında farkedilen yaralı karaca kurtarıldı.

 4. Yerel Hayvan Koruma Görevlileri sertifikalarını aldı.

  Nisan 13, 2017 Yerel hayvan koruma görevlisi olmak için İl Şube Müdürlüğümüze başvuran 20 gönüllüye Edirne Belediyesi tarafından verilen Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Eğitimi sonucu aldıkları sertifikalar Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve İl Şube Müdürü Ahmet Kara'nın katılımıyla geçici hayvan barınağında yapılan törenle verildi

 5. Türkiye’de İlk Defa Yeşilbaş Ördekler Halkalanarak Avcılarla Birlikte Edirne Uzunköprüde Tabiata Bırakıldı

  Mart 15, 2017 Türkiye’de İlk Defa Yeşilbaş Ördekler Halkalanarak Avcılarla Birlikte Edirne Uzunköprüde Tabiata Bırakıldı

 6. 3 Mart Dünya Yaban Hayatı Günü Kapsamında Keşan Rasim Ergene Ortaokulunda Etkinlik Yapıldı.

  Mart 03, 2017 3 Mart Dünya Yaban Hayatı Günü dolayısıyla Edirne DKMP tarafından Keşan ilçesi Rasim Ergene Ortaokulu 5. 6. ve 7. sınıflara yönelik eğitim programı düzenlenmiştir.

 7. İpsala'da 50 yaban ördeği doğaya bırakıldı.

  Mart 01, 2017 İpsala ilçemizde 33 tanesi yasadışı avcılıkta mühre olarak kullanılan yaban ördeklerinden olmak üzere 50 adet yaban ördeği mandakoru mevkiinde bulunan sulak alanda, İpsala Kaymakamı Ali Uysal , İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman , İpsala DKMP Şefliği ve İpsala Merkez Avcılar ve Atıcılar Derneğinin katıldığı etkinlikle yaban hayatına bırakıldı.

Orman Su Varsa Hayat Var