1. Yer Yediuyuru (Myomimus roachi) tür koruma eylem planı izleme çalışmaları başladı.

  Haziran 06, 2018 2016 yılında tamamlanan Yer Yediuyuru (Myomimus roachi) tür koruma eylem planı projesi kapsamında izleme çalışmaları başladı. Türün tespit edildiği sahalara Şube Müdürlüğümüz tarafından fotokapan ve kutu yuvalar takılarak izleme çalışmaları yapılmaktadır. İzleme çalışmaları esnasında türün yaşadığı ağaca asılan bidonun içerisine yine bir ağaç faresi türü olan Dryomys nitedula türünün yuva yaptığı gözlemlenmiştir.

 2. İpsala Kurtuluş Ortaokulunda Biyolojik Çeşitlilik Eğitimi Verildi.

  Mayıs 29, 2018 Edirne ilimizin biyolojik çeşitliliğini, endemik ve nadir türlerinin tanıtıldığı eğitim seminerlerimiz devam ediyor. Bu kapsamda İpsala Kurtuluş Ortaokulunda toplam 58 öğrenciye eğitim semineri düzenlenmiştir.

 3. 2018 2019 Merkez Av Komisyonu Kararı Yayınlandı

  Mayıs 24, 2018 2018 2019 Merkez Av Komisyonu Kararı Yayınlandı

 4. Ülkemizde sadece Trakya topraklarında bulunan Trakya tosbağası için tür eylem planı çalıştayı yapılacak.

  Mart 23, 2018 "Trakya Tosbağası Tür Eylem Planı" 6 Nisan 2018 tarihinde Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Salonunda saat 09:45'de başlayacak. Çalıştayda Adnan Menderes Üniversitesinden Prof. Dr. Oğuz Türkozan , Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünden Uzman Burak Tatar ve Şube Müdürlüğümüzden Uzman Biyolog Erdem Köse konuşmacı olarak katılacaktır.

 5. 2 Şubat Dünya Sulak Alanlar Günü Yaklaşırken

  Ocak 29, 2018 Sulak alanlar, yeryüzünün değişim süreci içinde gerçekleşen doğal olaylar sonucu oluşmuş, içinde barındırdığı bitki ve hayvan türleri itibarıyla mükemmel bir ekosistemdir.Tropik ormanlardan sonra en yüksek biyolojik çeşitliliğe sahip olan sulak alanlar konumları itibarı en çok tahrip edilen alanların başında gelmektedir.

 6. Edirne ilinin biyoçeşitliliği mercek altında!

  Ocak 03, 2018 Ulusal Biyoçeşitlilik Envanter ve İzleme Projesi kapsamında Edirne ilinin 2017 yılı Biyoçeşitlilik İzleme Raporu tamamlandı.

 7. İpsala'da su kanalında bulunan yaralı karaca İ.Ü. Veteriner Fakültesine nakledildi.

  Mayıs 06, 2017 İpsala ilçesi gümrük mevkinde 5 mayıs günü çeltik üreticisi İsmail Boz tarafından sulama kanalında farkedilen yaralı karaca kurtarıldı.

Orman Su Varsa Hayat Var