1. Yaban hayatına destek için ördek yuvaları hazırlandı.

  Kasım 01, 2016 Yaban hayatına destek için bir adım daha atıldı. Müdürlüğümüz tarafından imalatı gerçekleştirilen yapay ördek yuvaları yerlerine kondu.

 2. Gala Gölü Milli Parkı'nın flora,fauna ve vejetasyon tespiti izleme eğitimi yapıldı

  Ekim 07, 2016 Gala Gölü Milli Parkı'nın flora,fauna ve vejetasyon tespiti izleme eğitimi Poygar Planlama ve Danışmanlık Ticaret Limited Şirketi tarafından Keşan Ticaret ve Sanayi Odası salonunda 06 Ekim 2016 tarihinde yapıldı.

 3. 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü Kutlandı 2016

  Ekim 04, 2016 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü ilimizde Orman ve Su İşleri İl Şube Müdürlüğü ve Edirne Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği ile birlikte Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yüksel Yeşil İlköğretim Okulu öğretmen ve öğrencileri ile birlikte kutlandı.

 4. 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü Basın Duyurusu

  Ekim 04, 2016 4 Ekim tüm dünyada ve ülkemizde Dünya Hayvanları Koruma Günü olarak ilan edilmiştir. Hayvanları koruma bilincinin oluşturulması , hayvanları koruma ve hayvan hakları ile ilgili yasal mevzuatın uygulama alanlarının kamuoyunda gündeme getirilmesi ile farkındalık yaratılmasının çok önemli olduğu bu gün tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Hayvanları Koruma Günü olarak çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır.

 5. Çil Keklikler Yıllar Sonra Yeniden Trakya'da

  Eylül 05, 2016 Özel yöntemlerle Afyon ili Şuhut ilçesinde üretilen ve uzun yıllar önce Trakya'da nesli kaybolan Çil kekliklerin 1000 adedi bu yıl ilk defa ilimiz Uzunköprü ilçesinde doğaya yerleştirildi.

 6. YENİ AV SEZONU 13 AĞUSTOS TARİHİNDE AVBİS SİSTEMİYLE BAŞLIYOR.

  Ağustos 11, 2016 İlimiz bu yıl itibarı ile tam olarak AVBİS sistemine geçmiştir. Kısa adı AVBİS olarak kullanılan Avlak Yönetimi Bilgi Sistemi İl genelinde planlanan Genel ve Devlet Avlaklarımızda kontrol edilebilir ve planlı avcılığı sağlamaktadır.

 7. Edirne Valiliği Orman Yangınları ile Mücadele Komisyon Başkanlığı 2016 yılı kararları

  Haziran 13, 2016 Edirne Valiliği Orman Yangınları ile Mücadele Komisyon Başkanlığı tarafından 11 Mayıs 2016 tarihinde alınan kararlar uyarınca yangına hassas alanlara 01 Haziran 2016 ve 31 Ekim 2016 tarihleri arasında izinsiz girişler yasaklandı.

Orman Su Varsa Hayat Var